Değerli Gençlerimiz,

Geleceğinizle ilgili önemli kavşaklardan birinin başında olduğunuz bu günlerde hedefinizi doğru tespit etmeniz, sizleri mutlu edecek amaç için doğru karar vermenizi kolaylaştıracaktır. Eğitiminizi Elmadağ Meslek Yüksekokulu ailesi olarak bizimle sürdürme tercihiniz, sizler için iyi bir başlangıç olacaktır.

2007 yılında kurulan Elmadağ Meslek Yüksekokulu, kısa zamanda niteliklerini geliştirmeyi, kalitesini yükseltmeyi ve konumunu başladığı noktadan çok daha ileriye taşımayı başarmıştır. Ülkemizin pek çok farklı yöresinden gelen gençleri buluşturan Meslek Yüksekokulumuzda Bilgisayar Teknolojileri, Elektronik ve Otomasyon, Muhasebe ve Vergi, Büro Hizmetleri ve Sekreterlik olmak üzere 4 adet bölüm ve bu bölümlerde 8 ayrı program mevcuttur.

Bilgisayar Teknolojileri Bölümünü tercih eden gençlerimiz, günümüz teknolojisiyle uyumlu laboratuvar ortamlarında öğreneceğiniz teorik ve teknik bilginin yanında Cisco ve Oracle firmalarının uluslararası geçerliliği olan, yüksek prestijli sertifikasyon sınavlarına hazırlanma imkanına da sahip olacaksınız. Mezun olduğunuzda kamu ve özel kurumlarda tekniker kadrolarında çalışabileceğiniz gibi Dikey Geçiş Sınavı’na girerek eğitiminizi 4 yıllık lisans eğitimine de tamamlayabilirsiniz. Dikey Geçiş Sınavı ile de Bilgisayar/Yazılım Mühendisliği ve Bilgisayar Öğretmenliği gibi bölümlerle eğitim hayatınıza devam edebilirsiniz.

Elektronik ve Otomasyon Bölümünü tercih eden gençlerimiz, Günümüzdeki teknolojik gelişmeleri yakından takip eden her biri alanında uzman eğitmen kadromuz ve laboratuvarlarımız sayesinde mesleki alanda iyi bir öğretim imkânı bulacaksınız. Eğitiminizi tamamladıktan sonra tekniker ünvanı ile birçok özel ve devlet kurumunda iş imkânı bulabileceğiniz gibi ÖSYM DGS sınavına girerek eğitiminizi 4 yıllık lisans eğitimine de tamamlayabilirsiniz. Elektrik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, Fizik, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği, Meteoroloji Mühendisliği, Uçak Elektrik-Elektronik, Uzay Bilimleri ve Teknolojileri ve Uzay Mühendisliği gibi bölümlere dikey geçiş yapabilirsiniz.”

Muhasebe ve Vergi Bölümünü tercih eden gençlerimiz, günümüz teknolojisiyle uyumlu laboratuvar ortamlarında öğreneceğiniz teorik ve teknik bilginin yanında LUCA Muhasebe programı da olmak üzere birçok programı kapsayan bilgiler ışığında donanımlı olarak mezun olacaksınız. Okulumuz bünyesinde öğrencilerimizin yaralanacağı birçok proje geliştirilmektedir. Bu kapsamda 2015-2016 öğretim yılında Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) ile imzalanan proje ile başarılı bulunan 20 öğrencimiz TÜRMOB-TESMER Eğitim Yayın ve Yazılım Hizmetleri İşletmesi’nde iş imkânına sahip olmuşlardır. Elde edeceğiniz imkanlar, staj esnasında kazanacağınız beceriler ve bu esnasında kuracağınız sektör bağlantıları sayesinde kısa sürede çalışma hayatına girme imkanı bulacaksınız.

Büro Yönetimi ve Sekreterlik Hizmetleri Bölümünü tercih eden gençlerimiz, hızla gelişen ve değişen iş dünyasının gereksinimlerini karşılayabilecek bilgi ve becerilerle donatılarak yüksek düzeyde büro elemanları, büro yöneticileri ve yönetici asistanı unvanı ile mezun olacaksınız.

Bölüm kapsamında stajın yanı sıra dönem içi devlet kurumlarında yaptırılan sektör uygulamaları ile iş tecrübesi edinerek mezun olduğunuzda iş dünyasına hızlı bir giriş yapma imkanı sunulmaktadır. Bunun yanı sıra devlet kurumlarında memur, veri hazırlama ve kontrol işletmeni ve sekreterlik alımlarında yerleşme imkanına sahip olacaksınız. Özel sektörde ise alan sınırlaması olmaksızın her türlü sektörde iş imkanına sahip olmaktasınız. Ayrıca dikey sınavı ile dört yıllık fakültelere geçiş hakkına sahipsiniz.

Yüksekokulumuzda bulunan donanımlı laboratuvarlarımız ve dersliklerde verdiğimiz kaliteli eğitim için gerekli araç gereç, teknik donanım gibi her türlü ihtiyaç karşılanmaktadır. Yüksekokulumuzda 3000 kitap kapasiteli Öğrenme Merkezi bulunmakta; bunun yanında Ankara’da bulunan Merkez Kütüphanemiz aracılığı ile İnternet kullanılarak tüm öğretim elemanı ve öğrenciler e-kütüphane hizmetlerinden yararlanmaktadır.

Yüksekokulumuz verdiği nitelikli eğitimin yanı sıra sanat, spor ve kültür, etkinliklerine öğrencilerimizin katılımını desteklemektedir. Öğrencilerimiz Ankara Üniversitesinin her türlü etkinliklerinden yararlanabildiği gibi, Elmadağ ilçesindeki etkinliklere de katılma olanağı bulmaktadır. 2015-2016 Öğretim yılında Elmadağ Meslek Yüksekokulu Halk Oyunları ekibinin gösterisi ve öğrencilerimiz tarafından düzenlenen resim sergisi büyük ilgi toplamıştır.

Elmadağ ilçesinin merkezinde 5000 metrekarelik bir alanda bulunan yüksekokulumuza ulaşım, kısa aralıklarla hareket eden Halk Otobüsleri ve Büyük Şehir Belediyesinin otobüsleriyle kolay bir şekilde sağlanmaktadır. Ücretlendirmenin şehir içi ulaşım ücretleri ile aynı olması öğrencilerimiz için büyük avantaj sağlamaktadır.

Yapacağınız tercihlerin sizlere, ailelerinize, ülkemize ve tüm insanlığa başarı ve esenlik getirmesi dileklerimle sizleri içtenlikle selamlıyor, bu kritik dönemde en doğru kararı vermenizi diliyorum.

Prof. Dr. Hüseyin ÜNVER
Yüksekokul Müdürü